Rotary Club of Upper Eden
Sunday 4th June 2017

KIRKBY STEPHEN

Run or walk on Cumbrian Fells

23, 11.5 or 6.5 miles
Official Yomp Sponsor

Yomp 2009 Results - Short Yomp

Please forward queries to John Andrew

Posn. Surname First name Age Sex Team Name Time
Out
Time
In
Total
Time
1 Ladhams Connor 2 M   11:00 12:24 01:24
1 Walsh Ben 2 M   11:00 12:24 01:24
3 Andrew Ben 1 M   11:50 13:20 01:30
4 Cooper Leanne 2 F   11:30 13:05 01:35
4 Edmundson Keeley 2 F   11:30 13:05 01:35
6 Cooper Simon 2 M   11:20 12:59 01:39
6 Keefe Robert 2 M   11:20 12:59 01:39
8 Morland Will 1 M   11:50 13:34 01:44
9 Forsdike Jack 2 M   11:25 13:10 01:45
10 Dargue Angela 3 F   11:50 13:36 01:46
10 Cooper Jeanette 3 F   11:20 13:06 01:46
12 Corrie Xander 1 M   11:25 13:12 01:47
12 Corrie Bruce 3 M   11:25 13:12 01:47
12 Andrew Hannah 1 F   11:50 13:37 01:47
12 Andrew John 3 M   11:50 13:37 01:47
16 Corrie Lyn 3 F   11:25 13:13 01:48
17 Wiseman Cheryl 3 F   11:55 13:51 01:56
18 Close Cameron 1 M   11:55 13:53 01:58
18 Close Jane 3 F   11:55 13:53 01:58
18 Close Eddie 3 M   11:55 13:53 01:58
21 Wren Grace 2 F   11:45 13:44 01:59
21 Burrell Amy 2 F   11:45 13:44 01:59
21 Thwaites William 2 M   11:45 13:44 01:59
21 Fawcett Simon 1 M   11:45 13:44 01:59
21 Earl Robert 1 M   11:55 13:54 01:59
21 Earl Georgina 3 F   11:55 13:54 01:59
27 Fawcett Keith 3 M   11:45 13:45 02:00
28 Harrison Jessica 1 F FantasticFour 11:10 13:21 02:11
28 Ewebank Rebecca 1 F FantasticFour 11:10 13:21 02:11
28 Birkbeck Abigail 1 F FantasticFour 11:10 13:21 02:11
31 Whetton Imogen 1 F FantasticFour 11:10 13:28 02:18
31 Brittleton Hilda 3 F   11:50 14:08 02:18
31 Hodge Jay 1 M   11:50 14:08 02:18
34 Cowling Sally 1 F   11:05 13:24 02:19
34 Cowling Sal 1 M   11:05 13:24 02:19
34 Cowling Becky 2 F   11:05 13:24 02:19
37 Fawcett Alice 1 F   11:45 14:07 02:22
37 Fawcett Claire 3 F   11:45 14:07 02:22
37 Wren Liesl 3 F   11:45 14:07 02:22
40 Huck Leanne 1 F   11:55 14:18 02:23
40 Huck Sue 3 F   11:55 14:18 02:23
42 Gutteridge Oliver 1 M Long Marton Primary Sch 11:55 14:23 02:28
42 Fynn Tom 1 M   11:55 14:23 02:28
42 Gutteridge Joseph 1 M Long Marton Primary Sch 11:55 14:23 02:28
45 Gutteridge Nicholas 3 M   11:55 14:25 02:30
45 Gutteridge Eliza 1 F Long Marton Primary Sch 11:55 14:25 02:30
47 Closs Kieran 2 M   11:15 13:46 02:31
48 Ladhams Catlyn 1 F   11:00 13:32 02:32
48 Platt Lewis 1 M   11:00 13:32 02:32
50 Ladhams Christine 3 F   11:00 13:33 02:33
50 Simpson Emma 1 F   11:55 14:28 02:33
50 Ousby Maurice 3 M   11:00 13:33 02:33
50 Platt Barbara 3 F   11:00 13:33 02:33
54 Simpson Sharon 3 F   11:55 14:30 02:35
55 Blacklock Susie 3 F   11:15 13:53 02:38
56 Birkbeck James 1 M   11:25 14:06 02:41
56 Birkbeck William 1 M   11:25 14:06 02:41
56 Alison Liz 3 F   11:25 14:06 02:41
59 Fleming Graham 3 M   12:00 14:50 02:50
59 Walker Malcolm 2 M   12:00 14:50 02:50
61 Cottrell Benjamin 1 M   12:50 15:50 03:00
62 Larkin Moon 1 F   12:15 15:44 03:29
62 Larkin Sue 3 F   12:15 15:44 03:29
64 Larkin Sunny 1 F   12:15 15:45 03:30
64 Larkin Osin 1 M   12:15 15:45 03:30
64 Larkin Olly 1 M   12:15 15:45 03:30
64 Larkin Ness 3 F   12:15 15:45 03:30
68 Thomas Iona 1 F   11:50 15:24 03:34
68 Thomas Erin 1 M   11:50 15:24 03:34
68 Thomas Wendy 2 F   11:50 15:24 03:34
68 Thomas David  2 M   11:50 15:24 03:34
72 Gale Naoise 1 F   12:25 16:05 03:40
72 Brown Julia 3 F   12:25 16:05 03:40
72 Gale Pat 3 M   12:25 16:05 03:40
75 Ormston Josie 3 F   12:00 16:06 04:06
75 Warner Noemie 1 F   12:00 16:06 04:06
75 Warner Pippa 1 F   12:00 16:06 04:06
75 Warner Peter 3 M   12:00 16:06 04:06
79 Milbourn Kate 2 F   12:00 16:29 04:29
79 Taylor Sally 3 F   12:00 16:29 04:29
79 Dovaston Heather 3 F   12:00 16:29 04:29
79 Wearing David 3 M   12:00 16:29 04:29